دانلود کامل ترین فایل خلاصه کتاب سانسور و آزادی مطبوعات کارل مارکس

دانلود کامل ترین فایل خلاصه کتاب سانسور و آزادی مطبوعات کارل مارکس
نوع فایل
pdf
حجم فایل
4MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
349 بازدید
9,000 تومان 7,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود کامل ترین فایل خلاصه کتاب سانسور و آزادی مطبوعات کارل مارکس

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین فایل pdf خلاصه کتاب سانسور و آزادی مطبوعات کارل مارکس ترجمه حسن مرتضوی می باشد. این فایل شامل ۶۸ صفحه و درغالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

سانسور و آزادی مطبوعات

 نویسنده: ک‍ارل م‍ارک‍س‌

مترجم: ح‍س‍ن م‍رت‍ض‍وی‌

مروری بر کتاب:

سانسور مبارزه را نابود نمی کند بلکه آن را یک جانبه می کند، مبارزه ای آشکار را به مبارزه ای پنهان تبدیل می کند، مبارز بر سر اصول را به مبارزه ی اصول بدون قدرت با قدرتی بدون اصول تبدیل می کند.
سانسور حقیقی که بر ذات آزادی مطبوعات استوار است، همانا نقد است. این دادگاهی است که آزادی مطبوعا از خودش ایجاد می کند. سانسور نقدی است که در انحصار حکومت قرار می گیرد.

اما آیا هنگامی که سانسور نه علنی بلکه سرپوشیده است؛ هنگامی که نه تئوریک بلکه عملی است؛ هنگامی که نه فراتر از احزاب بلکه خود یک حزب است؛ هنگامی که نه چون چاقوی تیز خود بلکه قیچی کند خود سرانگی است؛ هنگامی که نقد می کند اما خود بدان تسلیم نمی شود؛ هنگامی که در جریان تحقق خویش خود را انکار می کند؛ و سرانجام هنگامی که آن قدر غیر انتقادی است که به نادرست فرد را جایگزین خرد عمومی، فرمان های مستبدانه را جایگزین اظهارات منطقی و لکه های مرکب را جایگزین لکه های نور خورشید، محذوفات نادرست سانسورچی را جایگزین ساختارهای ریاضی، و قدرت زمخت را جایگزین استدلال های تعیین کننده می کند، خصوصیت منطقی خود را از دست نمی دهد؟

اولین مقاله‌ی این مجموعه، “تفسیرهایی درباره‌ی آخرین دستورالعمل سانسور پروس” نخستین اثری است که مارکس به عنوان یک روزنامه‌نگار انقلابی نوشته است.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.