دانلود تحقیق درباره تاثیر تصحیح توپوگرافی بر نتایج داده های فرا طیفی غرب آذربایجان شرقی

دانلود تحقیق درباره تاثیر تصحیح توپوگرافی بر نتایج داده های فرا طیفی غرب آذربایجان شرقی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
620KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
543 بازدید
6,000 تومان 4,500 تومان٪25 تخفیف

دانلود تحقیق درباره تاثیر تصحیح توپوگرافی بر نتایج داده های فرا طیفی غرب آذربایجان شرقی

قابل توجه دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که هم اکنون معرف حضور شما سروران گرامی می باشد جامع ترین و کامل ترین فایل pdf تحقیق درباره تاثیر تصحیح توپوگرافی بر نتایج داده های فرا طیفی غرب آذربایجان شرقی می باشد. این فایل شامل ۹ صفحه می باشد که در قالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود می باشد .امید است که سودمند بود و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد .درصورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

چکیده

در این مطالعه، تأثیر تصحیح توپوگرافی بر نتایج پردازش دادههای فراطیفی سنجنده هایپریون منطقه غرب آذربایجان شرقی بررسی شد. با توجه به نقش روز افزون دادههای فراطیفی در تشخیص عوارض سطح زمین به خاطر قدرت تفکیک بالای آن ها، انجام تصحیحات اصولی برای کسب نتایج درست امری ضروری است.

این دادهها میتوانند در اکتشافات کانیها و شناسایی آلتراسیونهای منطقه مورد مطالعه نقش بسزایی داشته باشند. ضرورت انجام به این دلیل است که شیب قسمتهای مختلف )پیکسلهای تصویر( یکسان نیستند. این امر سبب می شود که زاویه تابش و بازتابش، و در نتیجه شدت انعکاس از پیکسلها با موقعیتهای مختلف، متفاوت باشد. در این مطالعه در ابتدا تصحیحات اتمسفری بر روی دادههای مذکور انجام گرفت و سپس با استفاده از نسبت سیگنال به نویز و بررسی چشمی، باندهای نویز دار برنامه نویسی شد و بر روی دادهها اعمال شد. در مرحله IDL حذف شدند.

سرانجام تصحیح توپوگرافی بر اساس روش لامبرتین در محیط ۱ بعد با انتخاب سه پیکسل با شیب و آزیموت متفاوت از منطقه مورد مطالعه و مقایسه آن ها در حالت قبل و بعد از تصحیح، نتایج ارزیابی شد.
این بررسی بیانگر کاهش تفاوتهای کاذب روشنائی در تصاویر تصحیح شده است که میتواند عاملی مهم در تفکیک هر چه بهتر اجزای اصلی تصاویر و در نتیجه تشخیص صحیح کانیها و یا آلتراسیونها باشد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.