دانلود فایل جامع pdf خلاصه کتاب اقلیم و معماری تالیف مرتضی کسمایی

دانلود فایل جامع pdf خلاصه کتاب اقلیم و معماری تالیف مرتضی کسمایی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
416KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
399 بازدید
6,000 تومان 4,800 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل جامع pdf خلاصه کتاب اقلیم و معماری تالیف مرتضی کسمایی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf خلاصه کتاب اقلیم و معماری تالیف مرتضی کسمایی می باشد. این فایل شامل ۲۹ صفحه می باشد و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

خلاصه کتاب اقلیم و معماری تالیف مرتضی کسمایی

تابش آفتاب
“آفتاب” پرتویی الکترومغناطیسی است.۷/ م ۰ی کرون و طول موج ۴/ م ۰ی کرون ، پرتوی قابل رویت ۴/ تا۰ طول موج پرتوی فرابنفش ۲۸ / تا۰پرتوی فرو قرمز ، بلندتر از ۷۶ / م ۰ی کرون است. با اینکه حداکثر شدت تابش آفتاب در قسمت پرتو قابل رویت آن است، ولی بیش از نیمی از انرژی حرارتی خورشید مربوط به پرتوی فرو قرمز می شود.
دمای هوا به طور مستقیم افزایش نمی یابد.ولی لایه های هوا، گرمای خود را از طریق تماس با سطح زمین که در اثر پرتو های خورشید گرم شده است به دست می آورند و لایه های گرم شده هوا ، گرمای خود را از طریق همرفت به لایه های دیگر منتقل می کنند.جریان هوا و باد نیز لاعث تماس بیشتر توده های عظیم هوا با سطح زمین و در نتیجه گرم شدن هوا می شود.

بنابر این میزان تغییرات روزانه وسالانه درجه حرارت هوا، به تغییر درجه حرارت سطح مورد تماس آن بستگی دارد. سطح دریا ها بسیار کندتر از سطح زمین در اثر تابش آفتاب گرم می شود و به همین دلیل، اختلاف زیادی بین درجه حرارت سطح خشکی و سطح دریا وجود دارد. در نتیجه ، در یک عرض جغرافیایی ثابت ، همیشه سطح زمین در تابستان گرم تر و در زمستان سرد تر از سطح دریاست ارتفاع از سطح دریا نیز، درجه حرارت هوا را تعیین میکند و در یک عرض جغرافیایی مشخص ، مناطقی که در ارتفاع بیشتری قرار دارند ،سردتر از مناطق پایین تر هستند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.