دانلود فایل pdf جزوه کامل اصول سرپرستی(وظایف و نقش های سرپرستی )

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
489KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
952 بازدید
9,000 تومان 7,500 تومان٪17 تخفیف

دانلود فایل pdf جزوه کامل اصول سرپرستی(وظایف و نقش های سرپرستی )

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf  جزوه کامل اصول سرپرستی (وظایف و نقش های سرپرستی) گروه هدف : مدیران ، سرپرستان ،کارشناسان می باشد. این فایل شامل ۱۱۱ صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

 مفهوم سرپرست و سرپرستی :

رده های مختلف مدیریت در هر سازمان به نوعی سرپرستی عده ای را بر عهده دارند . به معنایی دیگر تمام افرادی که اقتدار دارند و کار دیگران را کنترل می کنند ،بدون توجه به بالا و پایین بودن موقعیت آنها در سلسله مراتب قدرت در سازمان سرپرست شناخته می شود و رسما” بر کار دیگران نظارت می کنند .

برای ارائه تعریف سرپرست و تعیین جایگاه او ابتدا می باید رده های مختلف مدیریت در سازمان رامورد بررسی قرار دهیم تا موقعیت سرپرستان در سازمان روشن گردد. در یک سازمان بطور کلی سه رده (سطح) مدیریتی وجود دارد.
-۱ رده مدیران عملیاتی – این مدیران به طور مستقیم باکار و عملیات اصلی که هدف سازمان است درگیرند، این گروه از مدیران، سرپرست نامیده می شوند . واژه سرپرست دربرابر واژه لاتین
به کار گرفته شده است. (Supervisor) سوپروایزر
-۲ رده مدیران میانی- این گروه برنامه ها و سیاست های کلی سازمان راازگروه مدیران بالاتراز خود دریافت و پس از تبدیل به برنامه های اجرایی در اختیار سرپرستان قرار می دهند.
-۳ رده مدیران عالی (ارشد) سازمان- گروه مدیران عالی کار سیاست گذاری، تعیین خط مشی و سایر موارد کلان مربوط به سازمان را بر عهده دارند.

-از میان مدیران سازمان، سرپرستان هستند که بطور مستقیم با کارکنان اجرایی و عملیاتی در ارتباطند و به همین علت سرپرستان را مدیران خط مقدم جبهه کار نامیده اند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.