دانلود فایل pdf خلاصه کتاب بازاریابی و مدیریت بازار دکتر احمد روستا

دانلود فایل pdf خلاصه کتاب بازاریابی و مدیریت بازار دکتر احمد روستا
نوع فایل
pdf
حجم فایل
989KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
3939 بازدید
10,000 تومان 8,000 تومان٪20 تخفیف

دانلود فایل pdf خلاصه کتاب بازاریابی و مدیریت بازار دکتر احمد روستا

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین فایل pdf خلاصه کتاب بازاریابی و مدیریت بازار مولفین و مترجمین دکتر احمد روستا ،دکتر داور ونوس و دکترعبدالحمید ابراهیمی است. این فایل درغالب فرمت pdf و شامل ۹۲ صفحه تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

فصل اول: معرفی بازاریابی

پایان گرفتن جنگ سرددر دهه ۱۹۹۰ به آزاد شدن منابع و فزونی گرفتن نیاز به محصولات سرمایه ای برای ایجاد زیر ساخت های مناسب اقتصادی انجامید. در این دوران اروپای غربی به ایجاد بازاری
مشترک و اروپای شرقی به صورت بازاری آماده برای محصولات غربی درآمد. از سوی دیگر بدهی های خارجی بسیاری از کشورها را فلج کرد. این کشورها با وجود نیازمندی فراوان، با مشکل قدرت خرید روبرو شدند، ازاین رو کشورهای پیشرفته برای کسب بازار به رقابت پرداختند.

در این زمان استفاده از شیوه ها و فنون بازاریابی مورد توجه قرار گرفت. بررسی ها نشان داده که ناموفق بودن شرکت ها از ناتوانی دربهره گیری از فنون بازاریابی است. این شرکت ها تحولات بازار و تغییرات الگوی مصرف را نادیده گرفتند و کسب سود بیشتر را به رضایت مشتری ترجیح دادند. اما موفقیت شرکت های تری ام. و مک دونالدزاز که از توجه دقیق به نیاز مشتری، بازار و انگیزه کارکنان در راستای افزون برکیفیت محصولات شان سرچشمه می گرفت، سبب شد تا تدوین استراتژی کارای بازاریابی در اولویت قرار گیرد و اغلب شرکت های کوچک و بزرگ رفته رفته از تفاوت بین فروش و بازاریابی آگاه شوند.

تعریف بازاریابی جدید

به نظر فیلیپ کاتلر، بازاریابی عبارت است از: “فعالیتی انسانی در جهت ارضای نیازها و خواسته ها از طریق فرایند مبادله نیاز.

منشا ورکن اساسی نظام بازاریابی، نیاز و خواسته های انسان است. محصول زاییده نیاز بشر است، هر چیزی را که خدمتی ارائه دهد یا نیازی را برآورده سازد، می توان محصول قلمداد کردکه شامل افراد،مکان ها، سازمان ها، خدمات وعقاید است. به عبارت دیگرمحصول عبارت است از چیزی که قادر به ارضای یک خواسته باشد. نیاز بیان کننده ی حالت محرومیت احساس شده در فرد است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.