دانلود جامع ترین فایل pdf مقاله با عنوان باستان شناسی و فاجعه

دانلود جامع ترین فایل pdf مقاله با عنوان باستان شناسی و فاجعه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
96KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
561 بازدید
6,000 تومان 4,500 تومان٪25 تخفیف

دانلود جامع ترین فایل pdf مقاله با عنوان باستان شناسی و فاجعه

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf  مقاله با عنوان باستان شناسی و فاجعه می باشد. این فایل شامل ۱۴ صفحه می باشد. و در قالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد .در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

مقاله با عنوان باستان شناسی و فاجعه

آن نوع از”فاجعه” که رخدادی طبیعی است گرچه به خودی خود خارج از گستره توانایی انسان ها قرار می گیرد اما عواقب و تغییراتی که ایجاد می کند ساختارهای انسانی، فرایندها، استقرارها و فرهنگ را دچار دگرگونی، تحول یا تغییر می کند. فاجعه از این منظر، قابلیت پیگیری و مطالعه در داده های باستان شناختی را دارد.

البته مشخصا هر چه از نظر زمانی به عقب برویم سطح پایین تر فن آوری، قدرت کمتر در پیش بینی، مهار و فرار از فاجعه را به دنبال داشته که از منظری مادی نمود بیشتری در داده ها یافته است، شاید به همین سبب است که عتیقه جویان و باستان شناسان اولیه و کلاسیک مجذوب محوطه های پیش از تاریخی و اوایل دوره تاریخی فاجعه زده شدند.

عتیقه جویان و باستان شناسان کلاسیک قرن هجدهم نخستین کاوشها را در محوطه هایی صورت دادند که بر اثر فاجعه متروک شده بود و از این رو در ترسیم تصویری باستان شناختی از فاجعه نقش اساسی داشتند. نخستین کاوشها در محوطه های پمپئی و هرکولانیوم در کاوش در این محوطه (Trigger 1704 م. و به هدف یافتن اشیا ارزشمند انجام و پس از آن و از سال ۱۷۳۸ م. ( ۱۹۹۰:۳۶ – سالهای ۱۷۱۰ ها به شکل سامانمند و متداوم پیگیری شد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.