دانلود جامع ترین فایل pdf مقاله با عنوان باستان شناسی و فاجعه

دانلود جامع ترین فایل pdf مقاله با عنوان باستان شناسی و فاجعه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
96KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
289 بازدید
6,000 تومان 4,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود جامع ترین فایل pdf مقاله با عنوان باستان شناسی و فاجعه

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf  مقاله با عنوان باستان شناسی و فاجعه می باشد. این فایل شامل ۱۴ صفحه می باشد. و در قالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد .در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

مقاله با عنوان باستان شناسی و فاجعه

آن نوع از”فاجعه” که رخدادی طبیعی است گرچه به خودی خود خارج از گستره توانایی انسان ها قرار می گیرد اما عواقب و تغییراتی که ایجاد می کند ساختارهای انسانی، فرایندها، استقرارها و فرهنگ را دچار دگرگونی، تحول یا تغییر می کند. فاجعه از این منظر، قابلیت پیگیری و مطالعه در داده های باستان شناختی را دارد.

البته مشخصا هر چه از نظر زمانی به عقب برویم سطح پایین تر فن آوری، قدرت کمتر در پیش بینی، مهار و فرار از فاجعه را به دنبال داشته که از منظری مادی نمود بیشتری در داده ها یافته است، شاید به همین سبب است که عتیقه جویان و باستان شناسان اولیه و کلاسیک مجذوب محوطه های پیش از تاریخی و اوایل دوره تاریخی فاجعه زده شدند.

عتیقه جویان و باستان شناسان کلاسیک قرن هجدهم نخستین کاوشها را در محوطه هایی صورت دادند که بر اثر فاجعه متروک شده بود و از این رو در ترسیم تصویری باستان شناختی از فاجعه نقش اساسی داشتند. نخستین کاوشها در محوطه های پمپئی و هرکولانیوم در کاوش در این محوطه (Trigger 1704 م. و به هدف یافتن اشیا ارزشمند انجام و پس از آن و از سال ۱۷۳۸ م. ( ۱۹۹۰:۳۶ – سالهای ۱۷۱۰ ها به شکل سامانمند و متداوم پیگیری شد.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.