دانلود pdf مقاله بررسی علل نابودی و زوال حکومت بنی امیه

دانلود pdf مقاله بررسی علل نابودی و زوال حکومت بنی امیه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
388KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
196 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود pdf مقاله بررسی علل نابودی و زوال حکومت بنی امیه

 دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf مقاله بررسی علل نابودی و زوال حکومت بنی امیه (مطالعه موردی : اداره کل میراث فرهنگی گرگان) می باشد. این فایل شامل ۱۲ صفحه می باشد و در قالب فرمت pdf تهیه شده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

مقاله بررسی علل نابودی و زوال حکومت بنی امیه

چکیده
از زمانی که دولت اموی تشکیل شد تا زمانی که توسط عباسیان از بین رفت اتفاقات مختلفی افتاد که موجبات سقوط این دولت را فراهم نمود. این حکومت با وجود این که آثار متعددی، همچون گسترش اسلام به مناطق دور و ترویج اسلام در این مناطق، ضرب سکه های عربی اسلامی و همین طور تدوین احادیث نبوی در دوره این حکومت، از خود بر جای گذاشت؛ اما در کنار آن خود نیز پی نابودی خود را کند.

قبل از بیان علل زوال این حکومت عبارتی از مسعودی آورده می شود که علت نابودی حکومت اموی از نگاه بزرگان بنی امیه را می رساند:

به جای آن که در پی چیزی باشیم که بر ما واجب است، به خوش گذرانی های خودمان مشغول شدیم؛ به مردم «خود ستم کردیم، آنان از دادگری ما مأیوس شدند و آرزو کردند از دست ما راحت شوند، بر خراج دهندگان جفا کردیم، ما را واگذاشتند، زمین های زراعتی ما خراب شد، بیت المال های ما خالی شد، به وزیران مان اعتماد کردیم، آنان وابستگان و خویشان خود را بر منافع ما ترجیح دادند و کارها را انجام می دادند، بی آن که ما اطلاع داشته باشیم؛ مقرری سپاهیان به تأخیر افتاد، از اطاعت ما بیرون رفتند، دشمنان ما ایشان را خواندند و با آنان بر جنگ با ما همدست شدند؛ دشمنان، ما را به جنگ فرا می خواندند؛ اما ما به علت کمبود یاورانمان از پاسخ به آنان عاجز .»

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.